مازراتی به عنوان یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین شرکت های اسپرت ساز صنعت خودرو ، سال 1914 در بولونیای ایتالیا تأسیس شد. بعدها فراری 50 درصد سهام آن را خرید و در نهایت در سال 1993 زیر مجموعه گروه فیات و برادر خوانده شرکت هایی چون فراری و آلفا رومئو شد.

مازراتی به عنوان یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین شرکت های اسپرت ساز صنعت خودرو ، سال 1914 در بولونیای ایتالیا تأسیس شد. بعدها فراری 50 درصد سهام آن را خرید و در نهایت در سال 1993 زیر مجموعه گروه فیات و برادر خوانده شرکت هایی چون فراری و آلفا رومئو شد.

اولین نمونه از مازراتی گرن توریسمو سال 2007 در نمایشگاه ژنو رونمایی شد تا با موتور 4.2 لیتری 400 اسبی و ضریب آیرودینامیک 33/0 خود توجه همگان را به سمت زیبایی هایش بکشاند . بدنه این خودرو با الهام گیری از کواترا پورت طراحی شده اما توانسته بود سبک زیبایی ایتالیایی را دو چندان کند . برای مازراتی که سال های افتخار خود را فقط در خاطره ها مرور می کرد ، عرضه گرن توریسمو نقطه عطفی محسوب می شد.

در همان سال 2007 بازار استقبال بسیار خوبی از گرن توریسموی 120 هزار دلاری به عمل آورد . اما چون بیشتر خریداران از توان متوسط موتور ناراضی بودند ، مازراتی به سرعت مدل S را معرفی کرد. سال 2008 مدل پرقدرت گرن توریسموی S با یک موتور 4.7 لیتری و 440 اسب بخار قدرت به عنوان مدل پر قدرت گرن توریسمو رونمایی و سال بعد از آن نیز مدل S با گیربکس 6 دنده اتوماتیک ZF به جهانیان معرفی شد.


با وجود اینکه گرن توریسمو بر پایه مدلی چون کواتراپورت طراحی شده است ، اما انصافاً زیبایی چشمگیری دارد. فرم خوش استیل بدنه ، چراغ های خشن و ظریف جلو و از همه مهمتر جلو پنجره منحصر به فرد و افراطی آن جزو زیبا ترین جلوه هایش هستند . مازراتی در طرح گرن توریسمو به خوبی توانسته است اصالت مورد نظر مشتریان را قوت ببخشد ، گویی طرح اولیه را لئوناردو داوینچی در قرون وسطی زده و مازراتی فقط آن را مدرن کرده است.

همانطور که گفته شد بیشتر مشتریان یک مازراتی را به خاطر زیبایی و اصالت پنهان در نامش خریداری می کنند و بعید است کسی از گرن توریسمو انتظار عملکرد فوق العاده ای داشته باشد. همین طور هم هست زیرا شتاب صفر تا صد گرن توریسموی S در بهترین حالت 5 ثانیه است، زمانی که 2/0 ثانیه از گرن توریسموی عادی بهتر محسوب می شود. طبیعتا این رکورد نه چندان خوب ، به دلیل توان متوسط و وزن نسبتا سنگین خودرو به دست می آید. همچنین در بهترین حالت سرعت خودرو به 285 کیلومتر در ساعت می رسد. پس باید گفت از نظر عملکردی با یک خودروی اسپرت معمولی طرف هستیم . البته باید گفت مثل همه ایتالیایی ها ، صدای گرن توریسمو انصافا گوش نواز است و هر شنونده ای را مجذوب می کند.


از طرفی چون گرن توریسمو یک خودروی گرندتورر لوکس محسوب می شود باید سراغ کیفیت فضای داخلی و تجهیزات و ادوات آن رفت . هم چون طراحی خارجی ، طراحی داخلی نیز زیبا ، چشم گیر و اصیل است .

کیفیت چرم استفاده شده در داخل هم بسیار بالاست. اما این خودرو امکانات رفاهی فوق العاده ای ندارد به عبارت بهتر ، همان امکانات رفاهی و ایمنی یک مرسدس بنز 
C - Class
را می توان برایش متصور بود چون در آن از تجهیزاتی چون دوربین های متعدد ، استارت دکمه ای ، کروز کنترل هوشمند و سیستم های ایمنی فعال خبری نیست . مازراتی به شما می گوید که به خاطر حفظ اصالت محصولاتش ، بسیاری از تجهیزات مدرن را به کار نمی برد، اما باید گفت اغلب شرکت های کوچکتر چون مازراتی ، توان پرداخت هزینه های تحقیق و توسعه این قیبل امکانات را ندارند.

نام :Maserati Gran Turismo S 2010 

کلاس :

گرند تورر

آرایش پلت فرم :

موتور عقب دو دیفرانسیل ( AWD )

موتور :

8 سیلندر با توربوشارژر ( Turbocharged V8 )

حجم موتور :

4499 سی سی

قدرت :

440 اسب بخار

گشتاور :

Nm 
490 در 4750 دور/دقيقه

وزن :

1880 کيلو گرم

ابعاد : ( طول عرض ارتفاع )

4881 1847 1353 میلیمتر

فاصله بین دو محور : 

2942 میلیمتر


گیربکس :

6 دنده اتوماتیک 


حداکثر سرعت :

285 کیلومتر در ساعت

شتاب 0- 100 :

5 ثانیه

مصرف سوخت :

14.9 لیتر در 100 کیلومتر


سايز رينگها :

جلو 20 اينچ، عقب 20 اينچ

سایز تایرهای جلو:

235 با دیواره 35

سایز تایرهای عقب :

295 با دیواره 35


برنامه تولید :

2005 تا کنون


قیمت جهانی :

120,000 
دلار
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه