در این قسمت می خواهیم دو خودرویی را مقایسه کنیم که هر دو از یک خودروسازی هستند و مدت زیادی است در بازار داخل وجود دارند و کاملا امتحان خود را پس داده اند. البته شاید مقایسه یک هاچ بک با یک خودروی خانوادگی سدان کار اشتباهی باشد

در این قسمت می خواهیم دو خودرویی را مقایسه کنیم که هر دو از یک خودروسازی هستند و مدت زیادی است در بازار داخل وجود دارند و کاملا امتحان خود را پس داده اند. البته شاید مقایسه یک هاچ بک با یک خودروی خانوادگی سدان کار اشتباهی باشد اما زمانی که بخواهید با حدود 20 میلیون تومان در بازار محدود داخل خودرویی تهیه کنید، چند گزینه بیشتر ندارید و حتما دو گزینه اصلی شما پژو پارس و پژو 206 تیپ 6 خواهند بود.
پژو 206 تیپ 6 با گیربکس اتوماتیک شاید از اولین خودروهای زیر 20 میلیونی بازار است که مجهز به گیربکس اتوماتیک بود. تیپ 6 با موتور 1600 سی سی و 16 سوپاپ اگرچه شتاب کمتری نسبت به تیپ 5 با همین موتور (ولی گیربکس دستی) دارد اما نسبت به اکثر خودروهایی که در خیابان میبینید دارای شتاب قابل قبولی است. طراحی داخلی آن هیچ فرقی با تیپ 5 نمی کند و تنها فرق آنها در گیربکس است. البته جالب است بدانید که مصرف سوخت تیپ 6 از تیپ 5 بیشتر است اما مصرف بسیار کمی دارد، یعنی 7.1 لیتر در هر 100 کیلومتر. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که عملکرد گیربکس اتوماتیک تیپ 6 زیاد جالب نیست (یکی از کسانی که با تیپ 6 رانندگی می کرد تعریف کرد که یک روز در خیابان خلوتی قصد سبقت گرفتن از یک وانت پیکان را داشته، ولی زمانی که پای خود را روی پدال گاز گذاشته تا با معکوس کردن دنده بتواند سبقت بگیرد، گیربکس زیاد عملکرد خوبی از خود نشان نداده و چند بار دنده را سبک کرده بود و در نهایت نتوانسته بود از وانت پیکان سبقت بگیرد!). این ضعف عملکرد را زمانی متوجه می شوید که با خودروهای مدرن تری مانند نیسان ماکسیما یا هیوندای آزرا رانندگی کنید. البته بعد از تمام این بدی هایی که گفتیم باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که تیپ 6 خودرویی با قیمت زیر 20 میلیون تومان است و اگر قرار باشد گیربکس مدرن تری روی آن نصب شود دیگر با چنین قیمتی قابل عرضه نیست. همچنین درست است که عملکرد آن زیاد خوب نیست اما اگر چند روزی با آن رانندگی کنید با عملکرد آن آشنا شده و متوجه می شوید که چطور باید با آن رفتار کنید. همچنین اگر زیاد اهل سبقت گرفتن و کارهای عجیب و غریب نیستید و معمولا آرام رانندگی می کنید، از همان اول هم مشکلی با آن نخواهید داشت. در مقابل پژو پارس را می توانید هم با گیربکس اتوماتیک و هم با گیربکس دستی خریداری کنید. البته گیربکس اتوماتیک پژو پارس هم نسبتا تعریفی ندارد و شبیه تیپ 6 عمل می کند.
طراحی تیپ 6 به روزتر و جوان پسندتر است. در مقابل طراحی پژو پارس، محافظه کارانه، شکیل و کمی کلاسیک است. همین امر باعث شده کمتر کسی از طراحی آن و مخصوصا نمای جلوی آن بدش بیاید. صندوق عقب تیپ 6 زیاد جادار نیست و نباید از یک هاچ بک کوچک صندوق عقب جادار و فراخی را انتظار داشت اما برای جوان های مجرد و یا خانواده های کم جمعیت کافی است. پژو پارس صندوقی کاملا جادار و بزرگی دارد، چیزی که یکی از ضروریات خانواده های ایرانی است و یک خانواده چهار نفره به راحتی می تواند با آن به مسافرت برود.
به داخل این دو خودرو که سوار شوید اوضاع کاملا متفاوت است. در تیپ 6، یک کنسول با طراحی زیبا و جمع و جور، همچنین با امکاناتی بیشتر نسبت به پارس، انتظار شما را می کشد. صندلی ها زیاد راحت نیستند و برای مسافرت های طولانی خسته کننده هستند. بهتر است زیاد روی صندلی های عقب تیپ 6 حساب نکنید زیرا حتی یک نفر با قد معمولی هم برای نشستن روی آنها دچار کمبود فضا می شود. در مقابل کنسول میانی و نشانگر های پژو پارس بسیار ساده و خسته کننده هستند و فقط کمی با پژو 405 فرق می کنند (به جز غربالک فرمان که مرتبا تغییر می کند!). صندلی ها نسبتا راحت تر هستند و فضای صندلی های عقب برای سرنشینان، کافی و راحت می باشند.
در انتها باید گفت که اگر جوان مجردی هستید یا خانواده پرجمعیتی ندارید، تیپ 6 می تواند با مصرف سوخت کم، ابعاد کوچکتر، طراحی زیباتر و پیشرانه ای چابک تر گزینه مناسبی برای شما باشد. اما اگر زیاد به مسافرت می روید و احتیاج به فضای صندوق بیشتر دارید، پژو پارس با فضای صندوق بزرگتر، صندلی های راحت تر و در مقابل مصرف سوخت بیشتر و طراحی نسبتا خسته کننده، گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

       
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه