فراری 599XXS در حالی وارد بازار خواهد شد که تنها 30 دستگاه از این خودروی 1.9میلیون دلاری تولید شده و تنها اجازه دارد در پیست حرکت کند. این خودرو در 2.9 ثانیه از توقف به سرعت 100 کیلومتربرساعت می‌رسد!

فراری 599XXS در حالی وارد بازار خواهد شد که تنها 30 دستگاه از این خودروی 1.9میلیون دلاری تولید شده و تنها اجازه دارد در پیست حرکت کند. این خودرو در 2.9 ثانیه از توقف به سرعت 100 کیلومتربرساعت می‌رسد!

از Ferrari ۵۹۹XXS هیولای ۷۲۰ اسب‌بخاری فراری با تیونینگ XX تنها ۳۰ نمونه ساخته شده که هرگز آنها را در خیابان‌های شهر نخواهید دید. طراحی اولیه این خودرو از فراری فیورانو اقتباس شده اما استفاده از فناوری‌هایی که اغلب اولین‌بارست در خودروهای فراری به کار گرفته می‌شوند همراه با بهبود در میل‌لنگ‌ها، گیربکس و کاهش وزن باعث شده، ۵۹۹XXS یک خودرو منحصربه‌فرد باشد.
به گزارش آتوبلاگ، موتور به کار گرفته‌شده در این خودرو همان موتور ۱۲ سیلندر ۶ لیتری طراحی شده برای فیورانو GTB۵۹۹ است؛ اما وزن کمتر این خودرو، شکل آیرودینامیک آن در قسمت جلو و بهبود بخش‌هایی از موتور همراه با افزایش حجم ورودی هوا باعث شده کارایی آن به مراتب بهتر شود. ۵۹۹XXS تنها به ۲.۹ ثانیه برای رسیدن به سرعت اولیه ۱۰۰ کیلومتربرساعت نیاز خواهد داشت.
یکی از نکات جالب‌توجه در مورد این خودرو استفاده از دو فن برای ایجاد فشار عمودی است. هوا توسط این فن‌ها از طریق پنل‌های تعبیه‌شده در کف خودرو گرفته شده و با فشار از مجاری طراحی شده در کنار چراغ‌های عقب آن خارج خواهد شد. این فن‌ها در سرعت‌های بالای ۲۵۰ کیلومتربرساعت از کار می‌افتند، چون خودرو در این سرعت‌ها دیگر نیازی به فشار عمودی اضافه نخواهد داشت.
در کنار این سیستم، طراحی آیرودینامیک خودرو و تیغه طراحی شده روی سپر که از جنس فیبر کربن است، نیروهای وارد شده به خودرو را به خوبی تعدیل خواهند کرد و به آن شتاب اولیه قابل‌توجهی خواهند داد. این یکی از مزیت‌های عمده ۵۹۹XXS نسبت به فیورانو است که در آن جریان‌های هوای مزاحم مانع از شتاب‌گرفتن این خوردو می‌شوند.
از دیگر تغییرات عمده اعمال شده در این نمونه می‌توان به ورودی‌های هوا از جنس کربن، روکش گرافیتی برای پیستون‌ها، تغییر ساختار اگزوز و استفاده از اهرم‌های هیدورلیک به جای نمونه‌های مکانیکی قبلی در سوپاپ‌ها اشاره کرد.
داخل خودرو بسیار ساده و فلزی است و تنها در بخش‌هایی از داشبورد از فیبر کربن استفاده شده، یک نمایشگر ال.سی.دی اطلاعات را به راننده نشان می‌دهد و با استفاده از نوعی پلاستیک به جای شیشه در پنجره‌های دو طرف خودرو از وزن درها کاسته شده است.
دیسک‌های ترمز این خودرو از جنس کربن سرامیک ساخته شده و رینگ چرخ‌های جلوی و عقب ۴۸ سانتی‌متری طراحی شده است. سه حالت گوناگون نیز برای سیستم تعلیق این خودرو پیش‌بینی شده است.
این خودروی قدرتمند که تنها ۳۰ نمونه از آن ساخته شده، اجازه ورود به جاده‌ها و سطح شهر را نخواهد داشت و تنها می‌تواند در پیست حرکت کند. تمامی این ۳۰ نمونه از جنس فیبر کربن و سیاه‌رنگ هستند و اولین آنها هفته گذشته به فرانسه ارسال شد.
قیمت اعلام شده برای این فراری تازه که مبتنی بر نمونه‌های پیشین است، ۱.۹میلیون دلار است . این نمونه می‌تواند رقیب خوبی برای یسستو المنتو، خودروی جدید لامبورگینی با طراحی کاملا نوآورانه و به ارزش ۲میلیون دلار باشد که تنها ۲۰ نمونه از آن تولید شده است.

 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه