نمایشگاه سالانه خودرو نیویورک اولین بار در سال 1990 آغاز به کار کرد. این نمایشگاه امسال نیز همانند سال های گذشته برگزار خواهد شد. در این گزارش نگاهی داریم به یکی از معروف ترین خودروهایی که در این نمایشگاه رونمایی می شود: BMW X4.

بازار خبر: با نزدیک شدن زمان آغاز به کار نمایشگاه نیویورک، تولید کنندگان مختلفی از سراسر جهان اطلاعات محدودی درباره خودروهای جدیدشان منتشر می کنند. شرکت بی ام و نیز هفته آینده نه یک مدل، بلکه دو مدل خودروی جدید وارد بازار می کند.  یکی M4 Convertible با موتوری 425 اسب بخاری و دیگری مدلی جدید به نام X4

بی ام و X4 یک خودروی کراس اور ( شاسی بلندی جمع و جور و کوچک تر) محسوب می شود. این خودرو که ظاهر یک X6 کوچک شده را دارد هفته آینده در نمایشگاه خودروی نیو یورک رونمایی خواهد شد. این خودرو از دوباره طراحی شده است اما هم چنان نشانه هایی از برادر بزگ تر خود را به همراه دارد.

در بخش موتور خریداران چندین انتخاب پیش روی خود دارند.

مدلX4 xDrive28i به یک موتور 2 لیتری با تکنولوژی تویین پاور (TwinPower) بی ام و مجهز است که 245 اسب بخار قدرت تولید می کند.

مدل X4 xDrive35i با قدرتی بیشتر معادل 306 اسب بخار از یک موتور 3 لیتری 6 سیلندری بهره می برد.

بر اساس گفته شرکت بی ام و خریداران می توانند از میان موتورهای دیزلی و بنزینی، هرکدام را که علاقه دارند برای خودروی خود انتخاب کنند. میزان توان موتورهای این خودرو بر اساس مدل و نوع سوخت در میان 184 تا 313 اسب بخار متغیر است.

آزمایشات بازدهی بر روی خودوها نشان داده که مدل توربوشارژ مجهز به موتور 3 لیتری بنزینی در عرض 5.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت دست پیدا می کند . مدل دیزلی xDrive35d می تواند با شتاب بیشتر 5.2 ثانیه مدل قبلی را شکست دهد.

وجود حرف X در این مدل ها نشان می دهد که حرکت 4 چرخی در آن ها موجود است.

در این خودرو یک نسخه جدید از سیستم connected Drive شرکت بی ام و نیز وجود دارد که امکاناتی همانند صفحه نمایش کنترل تمام رنگی، سیستم تنظیم نور خودکار و سیستم هشدار برخورد را به مشتریان ارایه می کند.کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه