تویوتا عملا با آشکار کردن شاهکار خیره کننده خود نمایشگاه بین‌المللی NAIAS 2014 را زیر و رو کرد. این مفهومی‌جدید که تویوتا FT-1 نام دارد برای اولین بار در محیط بازی گرن‌توریسموی پلی‌استیشن توسط تیم تحقیقاتی کالتی دیزاین طراحی شده بود.

مجله تخت گاز: تویوتا عملا با آشکار کردن شاهکار خیره کننده خود نمایشگاه بین‌المللی  NAIAS 2014 را زیر و رو کرد. این مفهومی‌جدید که تویوتا FT-1 نام دارد برای اولین بار در محیط بازی گرن‌توریسموی پلی‌استیشن توسط تیم تحقیقاتی کالتی دیزاین طراحی شده بود و دست آخر از صحنه تلویزیون به روی صحنه نمایشگاه آمد.

FT-1 تویوتا، سوپر اسپورت بی همتا - تصویر 1

نام این سوپراسپرت گویای همه چیز است؛ FT-1 مخفف «تویوتای آینده» است و عدد 1 به اول بودن و ذات بی‌نظیر آن اشاره دارد. به گفته طراحان FT-1، این خودرو غایت طراحی یک کوپه تویوتا به حساب می‌آید که با اتکا به پیشینه غنی کمپانی در ساخت کوپه‌های اسپرت بی‌همتایی مانند 2000GT، Celica، سوپرا، MR2 و جدیدتر از همه Scion FR-S ساخته شده است. در ساخت این مفهومی ‌همچنین از مدل‌هایی مانند FT-HS 2007 و لکسوس LF-LC 2012 الهام گیری شده است.

طراحی بی‌پروای FT-1 نشان‌دهنده برترین طراحی از تیم کالتی نیز هست. کالتی که 40 سال تجربه طراحی دارد با همکاری «وایبرنت کلریتی» تویوتا تلفیقی منحصربه‌فرد از عوامل منطقی و عاطفی ارائه کرده است. طراحی دراماتیک و هیجان انگیز FT-1 همین طور از هویتی ویژه برخوردار است و نسل‌های آینده کمپانی را معرفی می‌کند. زبان طراحی عملگرای آن خطوط منحنی و سطوح عضلانی هدفمندی ارائه می‌کند که گویی به وسیله باد به این شکل درآمده‌اند. این طراحی زیبا با فرورفتن در رنگ قرمز جذاب‌تر هم شده است. در سرعت‌های بالا بالچه عقب تاشو به جلو مایل می‌شود تا نیروی عمودی را افزایش دهد.

FT-1 تویوتا، سوپر اسپورت بی همتا - تصویر 2

FT-1 از ساختار موتور جلو و چرخ‌های محرک عقب بهره‌مند است. جایگاه موتور، کابین را به عقب سوق داده تا توزیع وزن بهبود یابد. این امر همچنین به ایجاد ابعاد سوپراسپرت‌های کلاسیک در FT-1 کمک کرده است. شیشه جلو و شیشه‌های جانبی به‌طور مستقیم به تویوتا 2000 افسانه‌ای اشاره دارند.

درون کابین فرمان فرمول یک به چشم می‌خورد. جایگاه راننده به گونه‌ای طراحی شده که راننده در بهترین موقعیت ممکن قرار گرفته و دید مناسبی از اطراف داشته باشد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه